Hledání:
Zákazník: Nepřihlášen
Předměty k sublimaci
Novinky a speciální n...
Kalendáře, diáře, nov...
Psací potřeby a kance...
Elektronika a přísluš...
Outdoor, nářadí, drob...
Textil
Cestování, tašky, pen...
Domácí potřeby a hrnky
Krása a zdraví
Výprodej
Podlahy
Ploty
Zábradlí
Podpora prodeje

Najdete u nás výrobky značek
Arco

Balmain

BestinTown

Bosch

Case Logic

Centrixx

ClikClak

Crossing

Dunlop

Erga

ETC

KenHom

Laguiole

Lamy

Marksman

OrientExpress

Parker

PaulBocuse

PierreCardin

PGA Tour

Rotring

Samsonite

SilverMatch

Slazenger

SpiritofStLouis

TodoModo

Trendline

USBasic

Victorinox

Waterman

Recyklační příspěvky 05.09.2008

Dovozce nabízených reklamních předmětů je zapojen do celostátního kolektivního systému zpětného odběru (odděleného sběru) použitých elek­trozařízení pro­vozovaného společnostmi ASEKOL (registrační číslo 00908/05-ECZ) a ELEKTROWIN (registrační číslo 00155/05-ECZ).
Tyto společnosti postupně vytvářejí síť míst pro zpětný odběr a oddělený sběr použitých e­lektrozařízení­ na celém území České republiky. Dále zajišťují svoz odevzdaných e­lektrozařízení­ z těchto míst do zpracovatelských zařízení.

Chceme vás informovat o tom, že díky platné legislativě musí jak výrobci, resp. první dovozci k cenám elektros­potřebičů připočítávat i příspěvek na likvidaci elektrozařízení, takzvaný recyklační příspěvek. Příspěvek budeme uvádět samostatně na každém daňovém dokladu, který bude obsahovat povinně příspěvkované zboží.

V současné době existují různé úrovně příspěvků, které se navíc často mění, naposledy k 1.4.2009. Reklamního zboží se nejčastěji týkají tyto:
nulová sazba
PC komponenty (externí příslušenství), hodiny, hodinky, budíky a stopky do 100 g
0,51 Kč (za kus) bez DPH
příslušenství k mobilním telefonům (změna od 1.4.2009)
1,26 Kč (za kus) bez DPH
např. drobné reklamní předměty do 150g, lasery, elektronické hračky bez LCD displejů, jednorázové fotoaparáty, kapesní a stolní kalkulačky bez příslušenství pro tisk, minirádia bez reproduktorů, PC komponenty - myši a klávesnice, minikamery a webkamery, domácí meteostanice
2,52 Kč (za kus) bez DPH
např. elektronické hračky s LCD displejem, počítače pro sport, běh, cyklistiku a potápění
5,04 Kč (za kus) bez DPH
např. analogové fotoaparáty, elektronické diáře a databanky, kapesní digitální hry, CD a MP3 přehrávače, radiobudíky a radiopřijímače s reproduktory, elektrické autochladničky a záznamníky zvuku, digitální fotorámečky do 8"
7,54 Kč (za kus) bez DPH
např. malé ventilátory, hodiny a budíky nad 100g, mlýnky, kávovary, malé domácí spotřebiče nad 100g, váhy, spotřebiče pro stříhání, holení, masáž
12,60 Kč (za kus) bez DPH
např. přenosné radiomagnetofony, prohlížeče diapozitivů a digitální fotoaparáty, digitální fotorámečky nad 8"
Vyšší sazby se v naší nabídce týkají pouze přenosných DVD přehrávačů a televizí.
Tento seznam je průběžně doplňován a aktualizován.
Výše uvedené ceny platí od 1.4.2009.

Pokud jste spotřebitelem nebo jiným konečným uživatelem námi dodávaných elek­trozařízení, do­volujeme si Vás upozornit, že podle zákona o odpadech se můžete zbavit použitých elek­trozařízení pou­ze předáním zpracovatelům nebo na místo zpětného odběru. Nikdy nevyhazujte použitá elektrozařízení do komunálního odpadu.

Pokud je Vaše firma posledním prodejcem elektrozařízení, jste podle zákona č.185/2001 Sb., o odpadech a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, povinni zajistit, aby spotřebitel měl při nákupu elektrozařízení možnost odevzdat ke zpětnému odběru použité elektro­zařízení v mís­tě prodeje nebo dodávky nového elektrozařízení, ve stejném počtu kusů prodávaného elektrozařízení podobného typu a použití.
Dále jste povinni podle vyhlášky MŽP č. 237/2002 Sb. poskytnout všem spotřebitelům informace o nejbližším místě zpětného odběru těchto použitých výrobků.
Pokud jste distributorem námi dodávaných elek­trických a elek­tronických za­řízení, dovolu­jeme si Vás požádat v souladu s § 37k odst.3 zákona o odpadech, abyste tuto informaci předali při prodeji elektrozaříze­ní Vaším odběra­telům.

   Více zde


KATALOG a E-SHOP
KALIBRAČNÍCH ZNAČEK
PRO METROLOGII
najdete na adrese:
http://www.kalibracky.cz/